У селіуШостаково


єчудовагарнашкола

Колективєтамцікавий:

дружній, творчий,

витривалий

Коли в'їжджати в Шостаково, то відразу кидається в вічі приміщення сільської ради та ФАПу, пошти. А от школа стоїть далі і не приваблювала б зір, якби не була така чиста, привітна, якимось домашнім теплом віє від неї. Здавалося б, село маленьке, до Катеринополя близько, можна було б навчатися там. Але люди хотіли своєї школи і вже більше як сто років тому побудували невеличку, щоб нащадки були освіченими і мудрими.

До війни Шостаківська семирічка була розташована у трьох
приміщеннях в різних куточках села. Навчалось у ній близько 200 дітей.
Деякі класи ділилися на "А" і "Б", по 20-30 учнів у кожному. Директор школи
Гученко ,а учителями подружжя Бородії.

Шостаківська школа у 1926 році мала три класи, у цьому ж році виникла піонерська організація, яка налічувала 15 чоловік.Першим вожатим був комсомолець першої комсомольської організації Руденко Василь Якович.Уже в ті роки піонерська організація проводила значну роботу в школі і на селі. Була організована художня самодіяльність, але крім цього піонери подавали велику допомогу колгоспу .Як говорив один із цих піонерів, Мізецький Іван Петрович, учасник Великої Вітчизнягої війни, офіцер, пенсіонер: " Бути піонером не так то легко було. Нас переслідували куркулі, а крім цього треба було ще заслужити це почесне звання." І будучи піонерами, вони почесно несли своє ім'я, ім'я Ленінця. Росли вони в бідноті, не завжди ситі, але були беручкими до науки, роботи.

Перші піонери села:

Мартиненко Терентій Кирилович- учасник ВВВ, кандидат філософських наук, доцент Київського державного університету.

Снігур Андрій Нолікарпович- учасник ВВВ, закінчив Київський педагогічний інститут, учителював, загинув на фронті.

Бадрак Ганна Аврамівна- кандидат філософських наук Уманського сільськогосподарського інституту.

Полікаренко Марія Максимівна - вчителька.

Безуса Параска Гервасівна -вчителька.

Лушпа Анастасія Іванівна-працівник торгівлі м. Ватутіно

Калиушко Петро Данилович — учасник ВВВ, офіцер, лікар .

Бадрак Григорій

Крижанівська Улита Прокопівна - працювала у Шостаківській школі учителькою, нині пенсіонерка.

Значно виросла піонерська організація на початку 30-х років, її очолював Лушпа Федір, який на той час був активним комсомольцем і працював у школі.Школярі допомагали колгоспникам у збиранні врожаю першої п'ятерічки.Вони виходили на поля і перекинувши полотняну торбинку через плече, йшли збирати колоски.Визбирували кожну зернину, колосок до колоска і це була їхня почесна праця для фонду країни.Піонери гпколи почгопнупи гупткоку поботу художньої самодіяльності учнів, вели

велику боротьбу за піднесення якості успішності, високу дисципліну, виконували громадсько-корисні справи, займались збором металолому.

Піонери 30-х років :

Миколенко Мотря Андріянівна -проживає в Орську, пенсіонерка.

Миколенко Охрем Андріянович - загинув під Ленінградом.

Рудківська Ганна Титовна - працювала в колгоспі с. Шостаково.

Гавриш Архип Пилипович -учасник ВВВ, пенсіонер.

У 1941 році в зв'язку з початком Великої Вітчизняної війни навчання припинилося. Під час війни у школі був німецький табір, німці жили там 2-3 тижні, тримали полонених, яких було розстріляно.

Зі слів вчительки Крижанівської Улити Прокопівни: "З 7 квітня 1944 року почалася відбудова школи. Після ремонту я почала вчителювати. Директором була Оксана Яківна Мандрика, яка згодом перейшла працювати в Катеринопіль, а на її місце став вчитель історії Гавриш Михайло Миколайович. Цього ж року, взимку, під час уроків, школа згоріла (вона була вкрита соломою та очеретом)".

На фото група піонерів 1948-52 рр.Всі вони закінчили нашу школу.


Після Вітчизняної війни учні школи активно включилися в відбудову свого рідного села, колгоспу, брала активну участь у шефстві над майбутніми школярами.Піонери виконують посильну роботу в колгоспі, ведуть боротьбу з буряковим довгоносиком, займаються прополювальними роботами, знищують шкідників саду, збирають металобрухт.


Кiлькiсть переглядiв: 307

Коментарi